• FC CASTRICUM GAAT MET PERFECT GEVOEL DE WINTERSTOP IN

  • Op zaterdagmiddag 6 december kwam EDO op bezoek bij FC Castricum. EDO, toch wel een van de grote concurrenten dit seizoen, hoopte roet in het eten te gooien bij de Castricummers. Door blessures van twee buitenspelers (Joep Kornblum en Tjidde Geerts) moest trainer Remko Hoek iets wijzigen in de vertrouwde formatie. Dat pakte gelukkig goed uit.  

    In de eerste helft nam FC Castricum direct de overhand. Goed positiespel zorgde voor veel balbezit. In de 17e minuut begon Joris Peijs aan een solo, inmiddels zijn kenmerkende actie, en rondde knap af: 1-0. EDO kreeg nog een grote kans op de gelijkmaker toen een kopbal uit een corner net naast de paal terechtkwam. Verder bleven grote kansen voor beide ploegen uit, waardoor er werd gerust met een 1-0 voorsprong.  

    In de rust werd er weinig gewijzigd in de formatie van de thuisploeg. Eén ding was vanaf het begin duidelijk: de drie punten waren het enige dat telde, en dat werd in de rust nog maar eens benadrukt. In de tweede helft bleef FC Castricum sterk aan de bal. EDO had moeite om door de formatie heen te komen, al kregen zij nog wel een goede kans om de stand gelijk te trekken. Deze werd echter prachtig gekeerd door doelman Mike de Kruif. Door zijn rust aan de bal en zijn sterke spel werd hij uitgeroepen tot Man of the Match. Al had eigenlijk het hele team die titel kunnen verdienen. In de 77e minuut besliste FC Castricum de wedstrijd definitief. Joris Peijs omzeilde de verdediging én de keeper en tikte beheerst de 2-0 binnen.  

    Er heerst grote blijdschap bij de ploeg van Remko Hoek, die met een zeer goed gevoel de winterstop ingaat. In de competitie is die inmiddels begonnen, maar dinsdagavond staat er nog een bekerduel op het programma. In Aalsmeer gaat het bekeravontuur verder tegen vierde-divisionist FC Aalsmeer. De wedstrijd begint om 20.15 uur. Tot dan! Foto Sandy Klaver 

    Ruben Zuurendonk