• FC CASTRICUM 3 BUIGT NA SPEKTAKELSTUK POSITIE OM NAAR 2DE PLEK

  • FC Castricum 3 heeft goede zaken gedaan dit weekend en wist te winnen met maar liefst 8-3 van SVIJ 2. Uitblinker in deze was dan wel Carlo Vrijburg die met een hattrick in de eerste helft de meeste doelpunten op zijn conto nam. Zowel in de 1ste als in de tweede helft was FC Castricum de bovenliggende partij tegen SVIJ uit IJmuiden. FC Castricum speelde met veel energie en wist SVIJ goed onder druk te zetten.

    Dat overwicht werd al snel omgezet in een voorsprong. Na een mooie passes op Bart Kornblum die zijn tegenstander eruit liep en met een mooi lopje de keeper van SVIJ verschalkte en de openingstreffer op het scorebord zetten, 1-0. Het was echter in de 20ste minuut dat SVIJ langs zij kwam door een overtreding in het strafschopgebied, deze werd netjes afgemaakt,1-1. Maar lang kon SVIJ hiervan niet genieten, een mooie opgezette aanval over rechts, Jeroen Bakker speelt Bart Kornblum in die de bal voor het doel brengt en koelbloedig wordt afgemaakt door Casper Bongers, 2-1.  

    Hierna was het Carlo Vrijburg, die al lang in de gaten had dat de keeper van SVIJ niet doel vast was en vaak veel te ver van zijn doel af stond. Hij wist hem dan ook in geen tien minuten tijd door een afstandsschot, een wippertje en een bal vanaf de middenlijn te passeren (hattrick), de 1 nog mooier dan de ander en 5-1 op het score bord wist neer te zetten. Een comfortabele marge, die extra fijn voelde richting de kleedkamer.  

    Na de rust ging er nog een schepje bovenop en was het eerste schot van Bart Vrijburg, op de lat. Nog geen 4 minuten gespeeld of Jeroen Bakker weet de vrij gelopen Bob van der Waal aan te spelen, die met een prachtige draaibal buitenkant voet, zijn schot in de kruising zag belanden, hij is het nog steeds niet verleerd, 6-1. Daarna was het Rick Settels, die altijd mee gaat met hoekschoppen en de bal snoei hard en gericht inkopte, 7-1. Toch gaf SVIJ zich nog niet gewonnen en wist men in de 65ste en 75ste minuut te scoren, 7-3 , dit siert hun wel. Uiteindelijk was het Matthijs Mulder die in de 88ste minuut een prachtige aanval opzet en de vrij gekomen Casper Bongers weet in te spelen die de eindstand op 8-3 zet.

    Het was een heerlijk voetbal middag waar het ene doelpunt nog mooier was dan de andere. FC Castricum schuift weer een plek op naar de tweede plaats en neemt deze over van IJmuiden, die met 4-2 verloor van de koploper de Foresters. Deze staat wel ongeslagen bovenaan, alleen heeft FC Castricum nog niet tegen ze gespeeld.  

    Volgende week naar Onze Gezellen 2 in Haarlem (Sportpark v/d Aart), wedstrijd begint om 11.45 uur.  

    Nog een weetje; Wist u dat Matthijs Mulder op dit moment met 11 doelpunten de topscoorder is van het onderlinge klassement van het 3de in de competitie, gevolgd door Carlo Vrijburg / Bob v/d Waal en Sebastiaan Weber, allen met 6 doelpunten. 

    Joop Bakker